Programy

Vodíme v jakémkoliv horském terénu, pořádáme akce hromadné i individuální, klasiku i exotiku.

Skvěle připravené akce v kombinaci se zdravým úsudkem.

S klukama jsem byl na Matterhornu, na skialpu v Norsku a freeridu v Söldenu, na ledolezení, vícedélkách i na pískovcích. Kluci měli vždy program výborně nachystaný. V případě nepřízně počasí vymýšlí alternativy. Cením si toho, že mají zdravý úsudek, objektivně hodnotí situaci a bezpečnost v horách je pro ně na prvním místě

Petr Gašek

Skialp a freeride

Vyberte si z programů a kurzů všech úrovní. Kouzlo zimních hor zprostředkujeme od prvního sklouznutí, přes skialp nad fjordy v Norsku, až po hledání prašanu na freeride campech. Při přechodech zažijete putování z chaty na chatu, kdy se před vámi každý den otevřou nové obzory a terény. Sezónu zakončujeme velkolepými sjezdy čtyřtisícovek.

Více programů

Výstupy na vrcholy

Zažijte klasické horolezectví, kde jde především o vrcholy. Slavné štíty Alp jsou všech výšek i obtížností. Provedeme vás od lehčích třítisícovek, kde se sehrajeme, až po nejtěžší čtyřtisícovky, kde už je společná předchozí zkušenost potřeba. Grossglockner, Mont Blanc, Matterhorn a mnohé další nejsou s postupným tréninkem problém. Víme, kudy nejlépe na vrchol, jak rozvrhnout čas i síly a postaráme se o maximální bezpečí při výstupu.

Více programů

Lezení

Nabízíme individuální lezecké programy všech obtížností. Nezáleží, jestli půjde o vícedélkové stěny bílého vápence na Hochschwabu nebo legendární klasiky na drsné chamonixské žule, vždy to bude pravé dobrodružství ve velkolepých kulisách hor. Při skalním lezení odjistíme vaše první lezecké krůčky, vyladíme techniku nebo se staneme parťáky na dlouho vytoužených projektech. Pohodu si užijeme na českém pískovci či skalách Vysočiny a v zimě promrzneme na ledech.

Více programů

Kurzy

Naše vzdělávací programy propojují teorii s praxí. Kurzy skládáme z metodických bloků a dnů v terénu. Probereme metodiku a simulace záchranných akcí, poté vše důkladně procvičíme. Při následných výstupech a túrách si získané vědomosti hned vyzkoušíte. V zimě předáváme své zkušenosti z oblasti lavin a skialpinismu. Zatímco v létě pořádáme ledovcový kurz a kurz vícedélek.

Více kurzů

Hory pro všechny zdatnosti

Postupné trénování

Naučíme vás základy a makat na sobě můžete dál i sami. Na našich kurzech dostanete bezpečnou startovní čáru.

Posouvání možností

Objevování a posouvání vlastních limitů dává hodně uspokojivý pocit. Budeme to s vámi ale vždy dělat postupně a bezpečně. Od Grossglockneru po těžkou čtyřtisícovku.

Parťáci pro všechna dobrodružství

V alpských zemích, kde má vodění velkou tradici, hosté chodí se svým vůdcem do hor celé roky, kdy společně prožitá dobrodružství vytvoří pouto mnohem spíš přátelské než profesní.