Komunita

Budujeme dlouhodobé vztahy, společně objevujeme nová místa.

Naše komunita

Rosteme společně s našimi stálými hosty, kteří se k nám vracejí i mnohokrát do roka. Rádi objevujeme nová místa, vymýšlíme nové výzvy a zlepšujeme společnou výkonnost. Lidé okolo nás se postupně vzájemně poznávají, a tak mnohdy jedeme na akci, kde se už předem mnozí účastníci znají nejen se svým guidem, ale i s ostatními. I z těchto důvodů pořádáme každý rok na podzim společenskou akci Setkání přátel ŠMG, která dále vytváří naši komunitu horských nadšenců.

Setkání přátel ŠMG

Každý listopad pořádáme společenskou akci s našimi hosty a jejich rodinami. Je to akce od nás pro vás jakožto poděkování za uplynulou sezonu. Promítání fotek a videí, orientační běh, lezení a večírek s horolezeckým kvízem, to je SPŠMG.

Sledujeme, jak rostete a hledáme další cíle

Postupně poznáváme, co má který host rád a jaký typ výstupu preferuje. Se zvyšující se výkonností pomáháme najít nové výzvy, přesně podle vašeho vkusu a možností. Propojujeme podobně zdatné a smýšlející lidi při sestavování lezeckých družstev a skialpových skupin.

Co o nás říkají naši hosté

Splním si klukovské sny a mám jistotu, že se vrátím domů.

Zní to pateticky, ale je to tak. Bez kluků bych se dostával do situací, kde bych se necítil jistě. Vím, že mi záda hlídá někdo, kdo neudělá chybu.
Josef Novotný

Kluci jsou katalyzátorem tvých snů a tvého talentu.

Hory mě posouvají, formují a učí pokoře. Největší zážitek je každý den, který můžu strávit s přáteli, novými lidmi a novými výzvami v horách.

Petr Gašek

Švihálci jsou k**** borci, co nosí trenky :)!

Proč s kluky jezdím? Jsou to kámoši, trenéři, tělocvikáři, zkrátka naši rodiče na horách.

Olda Nesvadba

Argumentem pro výjezd s horským vůdcem je moje rodina.

Ve Švihálky mám plnou důvěru, vím, co v nich mám. Každý výlet je pro mě jedinečným zážitkem a bez nich bych neabsolvoval žádný alpský přechod ani výstup.

Jiří Žůrek

Švihálci se o všechno postarali.

Na hory vyrážím s horskými vůdci kvůli bezpečnosti, jistotě orientace v terénu a mojí bezstarostnosti. Nemusím nic zařizovat.

Míra Kovář

Plním si sny, u kterých jsem ani nedoufal, že se mi vyplní.

Podívám se do míst, kam bych se sám stěží odvážil, dostávám cenné rady a instrukce, mnohdy i postrčení do dalších aktivit. Vidina dalších dobrodružství mě povzbuzuje i v práci.

Míra Kovář

I když věkem patřím mezi oldies, kluci mi ukázali, že to pořád jde.

Než jsem poznal Švihálky, tak už jsem se považoval spíš za vysokohorského turistu, dnes mám pocit, že mým horolezeckým dnům ještě neodzvonilo. Díky nim jsem se po skoro 30 letech vrátil ke skalnímu lezení.

Míra Kovář

Se Švihálky se podívám na místa, kam by mě samotného nenapadlo vyrazit.

Navíc vždy mají program perfektně připravený a když se cokoliv pokazí, dokážou improvizovat. Cítím se s nimi v bezpečí a mohu myslet jen na svůj výkon a užít si čas s kámošema.

Lukáš Novák

Skvěle připravené akce v kombinaci se zdravým úsudkem.

S klukama jsem byl na Matterhornu, na skialpu v Norsku a freeridu v Söldenu, na ledolezení, vícedélkách i na pískovcích. Kluci měli vždy program výborně nachystaný. V případě nepřízně počasí vymýšlí alternativy. Cením si toho, že mají zdravý úsudek, objektivně hodnotí situaci a bezpečnost v horách je pro ně na prvním místě

Petr Gašek